XVII Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк

12-17 травня 2019 року

 

ТРАДИЦІЯ КРІЗЬ МОДЕРНИЙ ПОГЛЯД

 фестиваль чайковського-афіша рулон

     Прес-реліз

 

Фестиваль розширює географію та руйнує жанрові рамки. Традиційні вечори симфонічної та камерної музики  поєднуються у фестивальній програмі з сучасними музичними напрямками та свіжими тенденціями, старожили фестивальних афіш запрошують до партнерської співпраці молодих виконавців та представляють нові експериментальні проекти. Концерти фестивалю проходять у Вінниці та районах області під патронатом голови облдержадміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника, Вінницького міського голови Сергія Моргунова, за підтримки народних депутатів України, голів районних адміністрацій та районних рад.

Вперше серед учасників фестивалю новий філармонійний колектив — Подільський камерний хор “Леонтович-капела” під керівництвом талановитого хормейстера Ольги Бабошиної. Мешканці районів побачать програми колективів Національної філармонії України — Квартет баяністів імені Миколи Різоля та Квартет гітаристів “КИЇВ”.

 

 

НЕДІЛЯ, 12 травня

10:00, Жмеринка, ДМШ

Регіональний конкурс юних виконавців класичних творів

“ЖМЕРИНСЬКИЙ КАМЕРТОН”

До участі у конкурсі запрошуються учні ДМШ Вінницької та сусідніх областей. Молоді музиканти змагаються у двох вікових категоріях в номінаціях “Фортепіано”, “Струнно-смичкові інструменти”, “Духові інструменти”, “Вокал”. Голова журі — відомий піаніст, органіст, диригент —  заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков. До складу журі в цьому році ввійдуть відомі викладачі та виконавці, а також учасники фестивалю: Олена Шевченко (скрипка, концертмейстер Академічного камерного оркестру “Арката” і Симфонічного оркестру філармонії),  заслужена артистка України Наталія Векленко (сопрано, репетитор по вокалу філармонії), Дмітріус Злотнікас (диригент, Литва).

 

15:00, Браїлів, Музей Чайковського

ТРАДИЦІЙНІ МУЗИЧНІ ЗУСТРІЧІ

Знакова подія в історії фестивалю! Колишню сімейну садибу фон Мекк відвідають прямі нащадки баронеси: праправнучка Надії Філаретівни фон Мекк — Елізабет Радсен-Тіленіус Краутхофф та прапраправнучка — Надія Віллемс, названа на честь своєї знаменитої прародички.

У музичній вітальні музею відбудеться вернісаж-концерт “Надія та пікові дами Чайковського”. Глядачі матимуть можливість побачити колекцію фотопортретів Наді Віллемс — голландської фотохудожниці, та почути музично-літературний перфоманс у виконанні музикантів з Голландії: Вікторії Панкратової (сопрано), Харрі-Імре Дяйкстра (кларнет) та Ірини Парфьонової (фортепіано).

У другому відділі свою програму пропонує Квартет баяністів імені Миколи Різоля Національної філармонії України.

 

20:00, Храм Пресвятої Діви Марії Ангельської

МУЗИКА В МОНАСТИРСЬКИХ МУРАХ

Відома органістка, професор Познаньської музичної академії ім. І. Падеревського Ельжбета Кароляк (Польща) є учасницею більшості важливих органних фестивалів в Європі і Сполучених Штатах, співорганізатором Міжнародного органного конкурсу імені Фелікса Нововейского в Познані. Пані Кароляк є органісткою познанського Кафедрального Собору, веде передачі на радіо, присвячені органній музиці. Органістка записала кілька дисків, що представляють слухачам старовинних Познаньських композиторів і увічнюють звучання старовинних інструментів з Познані та регіону.

Незмінною ведучою органних концертів є доцент, кандидат мистецтвознавства Олена Верещагіна.

 

ПОНЕДІЛОК, 13 травня

18:30, зала філармонії

ЧАЙКОВСЬКИЙ ТА ДЕБЮССІ — ТАЄМНИЦЯ ДОМУ ФОН МЕКК

На головній сцені фестиваль відкриває Симфонічний оркестр Вінницької філармонії. За диригентським пультом — художній керівник оркестру, заслужений діяча мистецтв України Георгій Курков та уже знайомий вінничанам диригент Дмітріус Злотнікас (Литва). Вперше у фестивальній програмі — жінка-піаніст та ще й вінничанка — випускниця Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Юлія Самоєнко.

Мистецтво та пристрасть — вічні союзники, які надихають один одного. Інтрига вечора розгортається навколо родини амбітної поціновувачки музичного мистецтва баронеси Надії Філаретівни, дім якої став свідком народження не однієї зірки на творчому небосхилі. Загальновідомим є факт багаторічної дружби Петра Чайковського та Надії фон Мекк, але мало хто знає про те, що баронеса практично відкрила світу іще одного геніального композитора — Клода Дебюссі.

Програма концерту — союз романтиків та імпресіоністів. І відділ: П.І. Чайковський — Оркестрова сюїта “Моцартіана”, три п’єси з балету “Спляча красуня”. ІІ відділ: Ж. Массне — Увертюра “Федра”, К.А. Дебюссі — Фантазія для фортепіано і оркестру.

Вартість квитка — 120 грн.

КУПИТИ КВИТОК

 

     ВІВТОРОК, 14 травня

    18:30, зала філармонії

     НАДІЯ І ПІКОВІ ДАМИ ЧАЙКОВСЬКОГО

В основі цього проекту — колекція фотопортретів Наді Віллемс, голландської фотохудожниці, яка отримала своє ім’я невипадково її  прапрапрабабуся була ніхто інша, як Надія фон Мекк, легендарна покровителька і друг П.І. Чайковського.

У цьому перфомансі музиканти продовжують портретну лінію, розкриваючи образи реальних і вигаданих героїнь музики композитора.

Одночасно перед слухачами проходить все життя Чайковського, читаються уривки з його листів і щоденників, звучать улюблені романси, арії з опер та інструментальна музика.

У проекті бере участь сама Надя Віллемс та музиканти з Нідерландів: співачка Вікторія Панкратова, кларнетист Харрі-Імре Дяйкстра і піаністка Ірина Парфьонова.

Після виступу відбудеться фото- та автограф-сесія, а також спілкування із почесними гостями фестивалю.

Вартість квитка — 120 грн.

КУПИТИ КВИТОК

 

 

     СЕРЕДА, 15 травня

    18:30, зала філармонії

     PROMENADE & LOST TANGO

    “Прогулянка і загублене танго”  інтригуюча назва вечора, у якому поєдналися романтика і пристрасть, класика та авангард, фантазії та реальність.

Автори програми та солісти — львівське тріо у складі відомого скрипаля-віртуоза, заслуженого артиста України Назарія Пилатюка, піаніста й педагога, доцента Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Петра Довганя та гітариста й композитора Антона Сопіги.

Господарі вечора — Академічний камерний оркестр “Арката” Вінницької філармонії (художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков).

Диригуватиме улюбленець вінницької публіки — маестро Раміро Аріста (Аргентина), відомий своїм артистизмом та запальним стилем диригування.

У програмі прозвучать твори Й. Брамса, Т.А. Віталі, М. Скорика, А. Пʼяццолли, О. Виницького, Х. А. Сімарро, Х. Родріго, А. Сопіги.

     Вибуховий коктейль жанрів, почуттів та вражень ще раз засвідчує, що справжнім майстрам-віртуозам підвладна й академічна музика, і фольк, і джаз.

Вартість квитка — 120 грн.

КУПИТИ КВИТОК

 

     ЧЕТВЕР, 16 травня

     18:30, зала філармонії

     ACAPELLISSIMO

Експерти в жанрі а капела, провідний вокальний бренд України — Секстет ManSound — презентують вінничанам нову програму.

За свою історію ManSound взяли участь у більш ніж 70 фестивалях світу, від Аляски до Камчатки, від Гонконгу до Норильська. Колектив є засновником єдиного акапельного фестивалю на всій території колишнього СРСР – VOCAL  ZONE, серед гостей якого – музиканти з усіх континентів світу. Голоси учасників ансамблю ми чуємо в мультиплікаційних фільмах і рекламних роликах передових світових компаній.

Найсвіжіший на сьогодні альбом — «Acapellissimo» — в черговий раз довів, що ManSound є одним із найяскравіших вокальних гуртів сучасності.

Вартість квитка — 120 грн.

КУПИТИ КВИТОК

 

     П‘ЯТНИЦЯ, 17 травня

     18:30, ВОАМДТ ім. М. Садовського

     DJAZZ CONTINUATION 

Хедлайнер фестивалю — колектив, який вивів український джаз на безпрецедентно високий рівень у музичному світі — Державний академічний оркестр “РадіоБенд Олександра Фокіна”.

Унікальне явище — оркестр солістів, кращих музикантів з України та з-за кордону, один із кращих джазових оркестрів світу — спеціальний подарунок вінничанам до Дня Європи.

Музичний проект «DJAZZ» – потужне танцювальне, супер-сучасно аранжоване та виконане в стилістиці XXI століття шоу молодіжної джазової музики.

У проекті поєднано звучання різноманітних акустичних інструментів і останніх досягнень  синтезаторного звуку: електронних «лупів», унікальних електронних тембрів та DJ-сесій.

Формат концерту — дві години музики non-stop при потужному звуковому супроводі та яскравих світлових і візуальних ефектах.

Вартість квитка — 150-250 грн.

КУПИТИ КВИТОК

 

 

Концерти фестивалю також пройдуть у районах області за меценатської підтримки народних депутатів України та за сприяння міських та селищних голів.

 

Квитки на сайті afisha.vn.ua та в касах міста.

АКЦІЙНА ПРОПОЗИЦІЯ!!!

Мультиквиток на чотири фестивальні концерти (13-16 травня) за вигідною ціною!

ПРОПОЗИЦІЯ ДІЄ ЛИШЕ ДО 06-го ТРАВНЯ!

Бажаєте заощадити майже 35% і при цьому відвідати один з фестивальних концертів взагалі безкоштовно???…

Придбайте МУЛЬТИКВИТОК на 4 фестивальних концерти дешевше, ніж коштують 3 квитка окремо!!!

Фестивальний «лайфхак» — зекономлені 160 грн. можна витратити на квиток концерту хедлайнера фестивалю — «РадіоБенд Олександра Фокіна» з програмою DJAZZ CONTINUATION!
Не втрачайте можливість вигідно економити!!!

Вартість мультиквитка (до 06 травня) — 320 грн
Вартість мультиквитка (після 06 травня) — 400 грн

КУПИТИ МУЛЬТИКВИТОК 

📞Довідки за телефонами (0432)66-13-50, (0432)66-06-91 та за номером мобільного (093)027-75-70

 

Вартість квитків:

— квиток на концерти у філармонії (13, 14, 15, 16 травня) — 120,0 грн.

— мультиквиток на чотири концерти (13-16 травня) — 320,0 грн. по акції і 400 грн. після закінчення акційних пропозицій

— квитки на музичне нон-стоп шоу «РадіоБенду Олександра Фокіна” — DJAZZ CONTINUATION  (17 травня) — 150,0—250,0 грн.

 

Початок концертів:

— у залі філармонії о 18:30;

— у залі музично-драматичного театру ім. М. Садовського о 18:30;

— у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської о 20:00

Афіша фестивалю Чайковського 2019