ХІІІ Міжнародний фестиваль ім.Чайковського та фон Мекк

10 травня у Вінниці розпочинається ХІІІ Міжнародний фестиваль імені П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк.

Під гаслом “Мистецтво заради миру” учасники об’єднали зусилля для пропаганди, відновлення і збереження миру, надії та братерства серед українців.

Символічно відкриття фестивалю практично співпадає із відзначенням 70-ї річниці Великої Перемоги. Цьогоріч, як і рік тому, частину коштів, виручених з продажу фестивальних квитків, буде перераховано у Фонд підтримки Збройних сил України.

До традиційного музичного форуму приєдналися відомі колективи та окремі виконавці із різних куточків Європи та наші співвітчизники.

 Символічною увертюрою до фестивалю, що проходить у рік 175-річчя від дня народження Чайковського, стануть Браїлівські музичні зустрічі та Конкурс юних виконавців класичних творів “Жмеринський камертон”, в рамках яких учасники фестивалю, члени журі конкурсу та юні музиканти виконуватимуть музику великого композитора в місті, де він гостював і творив.

 Фестиваль урочисто відкривається концертом Заслуженого академічного зразково-показового оркестру Збройних Сил України (художній керівник — полковник Ігор Биковський,  диригенти: Народний артист України полковник Володимир Дашковський, майор Максим Гусак, майор Борис Школовий), присвяченим Дню Перемоги. В день відкриття фестивалю оркестр також виступить для воїнів, що знаходяться на лікуванні у Вінницькому госпіталі Військово-медичного клінічного центру.

 Вечір камерної музики презентує Струнний квартет Національної філармонії України ‘Caprice Classic’.

 Традиції проекту “Музика в монастирських мурах” продовжує вечір органної музики, який дарує вінничанам відомий у Європі французький органіст Жан-Марі Леруа.

 Один із перших і постійний учасник фестивалю — Академічний камерний оркестр “Арката” під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова  —  цьогоріч запросив до співпраці одного із найвідоміших сучасних віолончелістів — професора Вищої школи музики у Берні (Швейцарія) Дениса Северина, а також вокалістів із Китаю, Вірменії та Еквадору.

Продовжуючи традиції проекту “Об’єднаємо мистецтвом Україну”, програму угорської та словацької музики представляє Камерно-інструментальний ансамбль “Угорські мелодії” Закарпатської обласної філармонії (художній керівник — Анатолій Штефко).

 Із Днем Європи вінничан вітатимуть Симфонічний оркестр Тернопільської  обласної філармонії (художній керівник та диригент — заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль) та переможець Міжнародного конкурсу ім.Чайковського — молодий український піаніст Дмитро Онищенко.

 Також серед учасників фестивалю — Квартет дерев’яних духових інструментів “Гальярда”, солісти Вінницької філармонії Заслужена артистка України Ірина Швець, Володимир Полторацький, Наталія Лановенко, київські піаністи Інна Порошина та Ілля Зуйко.

Ми щиро вдячні партнерам, які продовжують благородну справу меценатства на Поділлі, започатковану баронесою фон Мекк, та надають величезну підтримку в організації та проведенні цього масштабного проекту. Фестиваль проходить під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Сергія Свитка та в.о. міського голови — секретаря міської Ради Сергія Моргунова.

 Головний меценат фестивалю — Благодійний Фонд Володимира Продивуса.  Спонсори фестивалю: Концерн “Поділля”, Ювелірне підприємство “Мальва”, Приватбанк. Партнери фестивалю: Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Єврорегіон ‘Дністер’, Федерація профспілок області, КП ВТТУ, Польський інститут у Києві, Аграна-Фрут, ПАТ “Володарка”, Обласні товариства Україна-Польща-Німеччина, Україна-Білорусь, ряд інформаційних партнерів.