Вінницькій філармонії присвоєно ім’я Леонтовича

Рішенням сесії обласної ради Вінницькій обласній філармонії присвоєно ім’я Миколи Дмитровича Леонтовича.

Відтепер вона матиме офіційну назву «Вінницька обласна філармонія ім. М.Д. Леонтовича». Відповідні зміни стосовно назви закладу внесуть в установчі документи філармонії.

Генеральний директор закладу Анатолій Левицький, назвав це рішення історично справедливим, адже розвиток музичного життя у Вінниці розпочався саме з Леонтовича та його хорової капели.Це свого роду відновлення історичної справедливості, — важає Левицький, — адже йдеться не тільки про його внесок у розвиток національної культури як такий.  Хорова капела ім. М. Д. Леонтовича була одним із тих колективів, на базі яких філармонію було засновано».

За словами Левицького, цю ініціативу підтримає мистецька спільнота області. А для самого закладу дуже почесно носити ім’я земляка-композитора. Його твори є базовими у формуванні репертуару філармонійних колективів. І це не лише хори. Наприклад, минулого року симфонічний оркестр філармонії під час фестивалю «Operafest-Tulchyn» виконав оперу Леонтовича «На русалчин Великдень».

Розвиток музичного життя довоєнної Вінниччини забезпечували літературно-артистичне товариство (1908-1918 рр.), Народна консерваторія (1920 — 1922 рр.), Музичне товариство імені М.Д. Леонтовича (1922-1928 рр.), Державна естрада (1928-1937рр.), Мюзик-хол (1928 — 1937 рр.), симфонічний оркестр Радіокомітету, Обласна державна єврейська капела ім. Шолом-Алейхема, оперний театр ім. Леніна та інші творчі осередки.

Навесні 1937 р. відбулося злиття Хорової капели ім. М.Д. Леонтовича, Облдержестради, Мюзик-холу та симфонічного оркестру при Радіокомітеті в єдиний концертний колектив.

У жовтні 1937 р. філармонія розпочала свій перший концертний сезон.

??oaiiy iae?aae.pdf