Вінницька обласна філармонія відкриває 80-й концертний сезон

pres-konf

Він буде ювілейним, оскільки восени 2017-го філармонія відзначатиме своє вісімдесятиріччя.

— Це буде сезон сміливої суміші класики, національного мистецтва та jаzzових проектів, — сказав підчас прес-конференції з нагоди початку нового творчого року генеральний директор Вінницької обласної філармонії Анатолій Левицький. — На мешканців міста і області очікує ціла низка грандіозних проектів і з нагоди ювілею філармонії, і 85-річчя заснування Вінницької області.
Так, запрошено до Вінниці професора саксофона Королівської Консерваторії Брюсселя, члена правління асоціації Адольфа Сакса — саксофоніста і композитора Алана Крепена та директора об’єднання музичних шкіл польського м.Кельце Артура Яроня. Він, як відомо, мав великий успіх у дні фестивалю ім. Чайковського та фон Мекк.
Традиційний цикл концертів “Слухай, співай, грай українське” не вперше відбувається на філармонійній сцені. Це — наш заклик до підтримки та пропаганди національного мистецького продукту. У 2017-му його програму наповнять чотири знаних в Україні і світі колективи.
Уже першого жовтня — у Міжнародний День Музики — філармонія прийматиме Заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю з Чернівців. Далі чекаємо на виступ Академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” з Хмельницького, Волинського академічного українського народного хору з Луцька. І, звичайно, не обійдеться без зустрічі глядача з Академічним ансамблем пісні і танцю “Поділля” Вінницької філармонії.
Протягом 2016-2017 років поціновувачі фортепіанної музики матимуть нагоду насолодитись здобутками української виконавської школи, відвідавши проект «Steinway & K°».
Чотири відомих піаніста — Йожеф Ермінь (Львів), Георгій Кожухар (Одеса), Олег Кирилюк (Тернопіль), Роман Лопатинський (Київ) — готують сольний відділ та фортепіанні концерти з “Аркатою”.
А відвідувачі вокальних вечорів “У фокусі — голос” почують і побачать програми, до яких увійшли номери із американських мюзиклів, арій, опер та оперет у виконанні солістів Національної, Одеської, Рівненської та Вінницької філармоній. У цьому ж циклі відбудеться авторський вечір заслуженого артиста України Станіслава Городинського “Коли душу у світі натомиш, повертайся до рідного дому”.
Новий проект “Знай наших” – це презентаційний майданчик для вінничан, які сьогодні є артистами “Київської камерати”, “Віртуозів Києва”, Національного симфонічного оркестру, Національної філармонії, Одеської опери, або ж будують успішну сольну кар’єру завдяки участі у телевізійних шоу.
Вінничани завжди тепло вітають Струнний квартет у складі Максима Грінченка (скрипка), Кирила Бондаря (скрипка), Костянтина Кулеби (альт), Андрія Алєксандрова (віолончель), тріо «Contemp» у складі Віталія Козицького (баян), Тетяни Козицької (кобза-пріма) і Наталі Гері (кобза-бас).afisha 80-1
А для прихильників вокальної музики у цьому циклі заплановано два різножанрових концерти «наших»: класичний — Владислав Горай (тенор), Юрій Дудар (баритон), Іван Газінський (баритон) із “Аркатою” та естрадний — Олександр Онофрійчук та Олександр Подолян із квартетом “Експромт”.
До 20-річчя Vinnytsia Jazz Fest, який народився у стінах філармонії, започатковано проект “Jazz у моєму місті”. Серед виконавців, як аксакали, — жанру Олександр Рукомойніков (саксофон), Інеса Іваницька (вокал), В’ячеслав Полянський (фортепіано), — так і новачки — джазпанк-квінтет «The Hypnotunez».
Своє 30-річчя відзначає у новому сезоні Дитячий музичний лекторій. В рамках єдиної програми естетичного виховання “Вінниця-2020” школярі міста отримають можливість ознайомитись із творчістю базових колективів філармонії та муніципальних творчих майстерень. До участі у проекті запрошено Академічний камерний оркестр “Арката”, Академічний ансамбль пісні і танцю “Поділля”, Академічний камерний хор “Вінниця”, вокально-інструментальний ансамбль “Експромт”, джазовий оркестр “Вінбенд”.
Продовжать свою роботу традиційні проекти та фестивалі: “Майстри сцени — сільській та учнівській молоді”, “Об’єднаємо мистецтвом Україну”, Міжнародний фестиваль ім.П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк, Міжнародний органний фестиваль “Музика в монастирських мурах”, “Барви музики ХХ сторіччя”, «Vinnytsia Jazz Fest», “Музична парасолька”, новорічні та літні розважальні шоу-програми.
Втретє пройде «Vinnytsia Adolphe Sax Festival». А до 140-річчя М.Д.Леонтовича нове творче життя отримують «Хорові асамблеї Леонтовича».
Кожен мешканець Вінниччини матиме змогу долучитися до святкування 85-річчя області та 80-річчя філармонії під час масштабних мистецьких акцій — Днів філармонії в районних центрах, обмінних концертів із філармоніями країни “Об’єднаємо мистецтвом Україну”, ювілейного гала-концерту.
До дня народження філармонії буде надруковано книгу “Територія музики”, котра розповість про історію філармонії і її артистів. До цієї ж дати ведеться робота по оновленню музейної експозиції “Сторінки історії філармонії”.
І, чи не найголовнішою мистецькою подією міста у 2017-му, стане народження симфонічного оркестру обласної філармонії.
Зараз здійснюється формування його складу. Вже набрано понад 30 оркестрантів. І є сподівання, що публіка побачить новий колектив у травні 2017-го на традиційному фестивалі ім. Чайковського та фон Мекк.
Ще однією ознакою нового концертного сезону стане продаж квитків on-line. Їх також можна буде придбати в усіх театральних та мистецьких касах міста, а не лише у касі філармонії.
Як завжди, глядачі матимуть можливість придбати абонементні квитки.
Філармонію продовжують підтримувати меценати — ПАТ “Володарка” і Благодійний фонд Володимира Продивуса. А завдяки партнерам проектів: ювелірним фірмам “Мальва” та “Діадема”, клубу-ресторану “Велюр”, мережі магазинів “Шик і Блиск”, фірм “Майстер мережа” та МЕД, Зорія Файна та його Фото-Файн студії, на останньому концерті кожного абонементного циклу відбуватиметься розіграш цінних подарунків.
Вісімдесятий ювілейний сезон – свято меломанів – наближається. 21 вересня він розпочнеться програмою сучасної вітчизняної музики “Український сувенір” у виконанні італійського флейтиста з українським корінням Станіслава Зубицького та Академічного камерного оркестру “Арката”.
Тож, поцікавтесь, як там справи із зайвим квиточком.

Юрій Сікорський
Передрук вітається