В обласній філармонії вшанували пам’ять жертв Чорнобильської трагедії

foto7625

21 квітня у залі Вінницької обласної філармонії урочисто вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та віддали данину шани ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Вечір було присвячено 30-й річниці трагедії.

У ньому взяли участь члени громадських чорнобильських організацій Вінниччини, представники міської влади і духовенства.

foto7760

В рамках заходу було виконано «Чорнобильську літургію», написану митрополитом Тульчинським і Брацлавським Іонафаном як спомин про жертовність і героїзм людей.

Літургію виконали два провідні музичні колективи Вінниччини:

академічний муніципальний камерний хор «Вінниця» під керівництвом народного артиста України Віталія Газінського та академічний камерний оркестр «Арката», керівник якого заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков написав оркестрове аранжування для «Чорнобильської літургії».

Перед початком концерту митрополит Іонафан та митрополит Вінницький і Барський Симеон звернулися до присутніх у залі чорнобильців, подякувавши тим хто брав участь у ліквідації наслідків катастрофи і жертвував своїм здоров’ям та життям у боротьбі з радіацією.

foto7701

На знак вдячності їм митрополит Симеон вручив ліквідаторам церковні нагороди від Української Православної Церкви. Зокрема, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія кільком ліквідаторам були вручені ордени і медалі УПЦ. Інші отримали відзнаки і грамоти Вінницької єпархії.

foto7927-1