Проект «Бетховенські асамблеї»

Музика всесвітньо відомого композитора Людвіга ван Бетховена продовжує і сьогодні лунати та жити в кожному куточку світу. В різні часи багато біографів та істориків досліджували життєвий та творчий шляхи маестро, однак досі творчість генія, як і його біографія, оповиті міфами та нерозгаданими секретами. Така ж непересічна історія і в створенні третьої симфонії композитора. Вона була написана Бетховеном на честь Наполеона, який був кумиром композитора, як і багатьох інших того покоління. Але після того як Наполеон самовільно нарік себе імператором, Бетховен глибоко розчарувався в ньому та викреслив ім’я полководця з партитури симфонії, що цікаво, не змінивши при цьому жодної ноти. Потім дізнавшись про заслання імператора на острів Святої Єлени, Бетховен сказав: «Додавши в симфонію похоронний марш, я точно передчував катастрофу». У першому виданні 1806 року Третя симфонія отримала назву «Героїчна» і була присвячена князю Францу Йозефу Максиміліану фон Лобковіцу.
Симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича. Художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України та культури Польщі Георгій Курков.
Людвіг ван Бетховен. Симфонія №3 Es-dur, оp. 55, «Eroica» («Героїчна»)
1. Allegro con brio
2. Marcia funebre: Adagio assai
3. Scherzo: Allegro vivace
4. Finale: Allegro molto
Квитки у касі філармонії та у електронній касі —  https://afisha.vn.ua/events/simfoniya-geroichna-proekt-betkhovenski-asamblei