У складний для нашої країни час надзвичайно важливо тримати та укріплювати кожен фронт.

З великою гордістю хочеться констатувати, що культурно-мистецьку оборону цими днями впевнено тримав Подільський камерний хор «Леонтович-капела».

Молоді вінницькі артисти взяли участь у великому європейському проекті «Мистецтво проти війни», який об’єднав 110 музикантів із 7 країн світу.

Оркестранти з Молдови, Румунії, Нідерландів, України, Швейцарії, Польщі, Іспанії та хористи з Молдови та України разом говорили однієї мовою — мовою музики. На сценах двох країн — м. Кишинів (Молдова) та м. Сибіу (Румунія) музиканти виконали твір з найсильнішим посланням миру та солідарності в історії — симфонію №9 Людвіга Ван Бетховена, яка відома як гімн Євросоюзу «Ode an die Freude» («Ода до радості»).

Сповнює гордість за наш молодий хоровий колектив, який став частиною такої великої справи і надзвичайно гідно представив нашу країну за рубежем, познайомив з унікальністю нашої нації, вкотре нагадав про болючі події сьогодення, а навзаєм отримав шквал підтримки.

Окрім того, Подільський камерний хор «Леонтович-капела» дав два сольних концерти у містах Молдови. У день української державності колектив потужним вражаючим багатоголоссям звучав на сцені молдовського містечка Страшени. Благодійний концерт для українських біженців, а також для  друзів-молдаванів вчергове продемонстрував глядачам, якою є Україна — красивою, сильною, співучою, непереможною.

Ще одна повномасштабна концертна програма у виконанні Подільського камерного хору «Леонтович-капела» звучала у залі Музею історії міста Кишинів.

Гімн України прискорював серцебиття усім присутнім у залі. Українські народні пісні провокували затамовування подиху та вибух емоцій від щему до радості.

Щедрі оплески, слова шани, поваги та підтримки не стихали, адже у кожному куточку світу знають, що «Україна — це не так просто. Україна — це супер! Україна — це ексклюзив».

Великою честю для вінницьких хористів стало виконання гімну України, гімну Євросоюзу та неофіційного гімну українців у боротьбі проти російської агресії «Ой у лузі червона калина похилилася» у сесійній залі Парламенту Республіки Молдова. Безупинні вигуки «Слава Україні» та сльози на очах депутатів продемонстрували братерство та захоплення Україною та українцями.

Безмежно вдячні за організацію поїздки, підтримку та всіляке сприяння, аби Подільський камерний хор «Леонтович-капела» Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича став частиною такого музичного рупору Голові Вінницької ОДА Сергію Борзову, його заступнику Наталії Заболотній, Владу Запарнюку, начальнику відділу культури Валентині Троян та генеральному директору Вінницької обласної філармонії ім. М. Леонтовича Анатолію Левицькому! Слава Україні!

Щиро переконані, що участь вінницьких артистів у грандіозному міжнародному проекті, який несе гучний антивоєнний заклик, стала черговим вагомим кроком на шляху до нашої Перемоги! Слава Україні!