Майстри сцени — сільській та учнівській молоді

 За словами видатного українського педагога В.Сухомлинського «Пізнання світу почуттів неможливе без розуміння й переживання музики, без глибокої духовної потреби слухати музику й діставати насолоду він неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає в світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання, по суті, є основною емоційної, естетичної, моральної культури».

Розвиток національної системи освіти в Україні як необхідний елемент розбудови самостійної держави вимагає вдосконалення існуючих форм і методів виховного впливу на особистість дитини шкільного віку. Як визначено в Законі України „Про освіту”, виховні та навчальні заклади повинні забезпечити пріоритетний розвиток високої моральності художньо-естетичних цінностей та смаків.

Метою Мистецького проекту “Майстри сцени — сільській та учнівській молоді” є ознайомлення шкільної молоді з досягненнями світового та українського класичного, народного та сучасного мистецтва, з традиціями та звичаями українського народу; зміцнення національної самосвідомості, вивчення традиції духовного розвитку українців, збереження та примноження духовної спадщини нашого народу; виховання естетичного ставлення до навколишнього світу; формування естетичних умінь, що передбачає розвиток сприйнятливості до краси  мистецтва та оточуючого світу.

Серйозним підгрунтям для створення проекту стало існування філармонійного лекторію, започаткованого в 1950-му році Ганною Йосипівною Ландою. Зі зростанням кількості концертних майданчиків лекторій розділився на два окремих проекти: Дитяча філармонія (для юних вінничан) та  “Майстри сцени — сільській та учнівській молоді”, який проводиться з 1999 року майже у всіх районах Вінницької області. Концерти проекту мають можливість відвідати  учні загальноосвітніх шкіл та студенти вищих навчальних закладів І-ІІІ рівнів акредитації. Усього кожен концертний сезон проводиться близько 80-ти концертів.

 Учасниками проекту є провідні солісти, колективи та концертні бригади Вінницької обласної філармонії, що представлять різножанрові тематичні концерти-лекції, знайомлячи  учнівську та сільську молодь області з кращими зразками класичного, сучасного та народного мистецтва.