17 років поспіль у вересні Вінниця перетворюється на джазову столицю завдяки «Міжнародним дням джазової музики».

У 1996 році ідея артистів Вінницької обласної філармонії Юрія Шепети та Максима Гладецького про створення міжнародного фестивалю лунала сміливо та зухвало, адже українська культура все ще не реабілітувалась від наслідків розпаду Союзу.
І нехай на перший фестиваль за два дні прийшло лише 75 слухачів, та було зрозуміло, що у місті є своя «джазова тусовка».

Джазову справу продовжила сформована команда: Ірина Френкель, Павло Третьяков, Ігор Барський, Олег Семко за підтримки заслужених журналістів України Любові Коваленко та Івана Педорука.

Фестиваль встановлює свої рекорди: за здійснення найдовшої прямоефірної трансляції культурологічного проекту (11 годин 40 хвилин) обласна державна телерадіокомпанія «Вінтера» увійшла до Книги Рекордів України .

Щороку на фестивалі представлені музиканти мінімум із 7 країн. Учасниками 15-го фестивалю стали представники 15 країн світу. Всі проекти мають міжнародний артистичний склад.

Завдяки створенню з ініціативи міського голови Володимира Гройсмана Муніципального джазового оркестру «Вінбенд» з’явилась можливість співпраці вінницьких музикантів із відомими джазовими солістами. Участь оркестру у фестивалі стала традицією і в Україні вже заговорили про «Вінницьку джазову школу». Одним зі спільних проектів став «Junior Jazz» за участю юних вінницьких вокалістів і «ВінБенду».

В 2011 році фестиваль підсилила свіжа течія. В місті пройшов фінальний тур першого всеукраїнського фестивалю молодих виконавців джазової музики.

Кожен фестиваль проходить під новим творчим гаслом. «Ба! Знайомі обличчя!» — у 2012 році до участі у ХVІІ джаз-фесті запрошені давні друзі Вінниці – зірки світового джазу.

Leave a Comment