Вінницька обласна філармонія ім. М.Д. Леонтовича

Телефон для довідок:
+38 (0432) 66 13 50

З того травневого дня 1993 року, коли яскраві афіші сповістили громадськість Вінниччини про відкриття Днів П.І.Чайковського, минуло 19 років. Тоді Вінницька обласна філармонія вперше подарувала слухачам низку концертів із творів композитора, написаних саме на Подільській землі.

Благородство Н.Ф.фон Мекк та музика геніального композитора надихнули організаторів традиційно проводити Дні Чайковського на Вінниччині, які з часом здобули статус Міжнародного фестивалю.

Майже два десятиріччя фестиваль проходить під патронатом перших осіб області та міста, за підтримки міжнародних товариств та постійних меценатів.

Протягом усіх років існування цього музичного форуму мешканці більшості районів Вінницької області тепло приймають митців сцени з Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Китаю, Швейцарії, Японії, Вірменії, Грузії, Німеччини, Іспанії, Італії, США, Ізраїлю, Угорщини, Молдови, а також із різних міст України.

Родзинкою фестивалю стали “Браїлівські музичні зустрічі”, які щороку проводяться в музеї П.І.Чайковського в колишньому маєтку фон Мекк.

Символічно, що з 2009 року урочисте відкриття міжнародного свята класичної музики на Вінниччині відбувається в День Європи, за участю найвідоміших колективів нашої країни.

З 2011 року в рамках фестивалю проводиться Конкурс юних виконавців класичних творів “Жмеринський камертон”, де учні музичних шкіл демонструють свою майстерність перед журі із відомих виконавців — учасників фестивалю (В.Д. Фогель, А.Стрєзєва, Ф.Рошиньо), а переможці мають честь виступити в заключному концерті з Академічним камерним оркестром “Арката”.

Традиційною стала участь у фестивалі академічних колективів міста. Академічний камерний оркестр “Арката” щороку співпрацює на фестивальних майданчиках з відомими виконавцями — диригентами, інструменталістами та вокалістами.

Завдяки сприянню духовенства Вінницької області реалізовано мистецький проект “Музика в храмах”. В 2009 році в Святотроїцькому жіночому монастирі вперше пролунала написана Чайковським там, в Браїлові, Літургія Св.Іоанна Златоуста у виконанні Академічного камерного хору “Вінниця”.

За роки існування традиційний мистецький проект набув серйозного авторитету, а іноземні гості щороку поширюють славу про мальовничу і насичену історичними та культурними пам’ятками гостинну подільську землю.