Вінницька обласна філармонія ім. М.Д. Леонтовича

Телефон для довідок:
+38 (0432) 66 13 50

Перший регіональний фестиваль хорової музики імені славетного українського класика Миколи Леонтовича на Вінниччині проведено в 2003 р.. Вже тоді учасниками проекту стали більше двадцяти професійних та аматорських колективів області, серед яких чимало дитячих. У 2008 р. фестиваль переформатовано в Хорові асамблеї Леонтовича, які відкрилися знаменною подією.

29 жовтня 1920 року у Тульчині друзі Леонтовича, серед яких були Кирило Стеценко та Павло Тичина почули перший акт народно-фантастичної опери «На русалчин Великдень», яку композитор планував розширити до триактної. Але не судилось — у 1921 році він трагічно загинув. Лише у 1977 році зусиллями наших сучасників – композитора М.Скорика і літератора Д. Бобиря — твір було завершено і поставлено на сцені Київського театру опери та балету.
І ось, нарешті, у червні 2008 року у виконанні Академічного камерного хору “Вінниця” та Львівського академічного симфонічного оркестру опера нашого великого земляка прозвучала у Вінниці та на тій землі, де вона була створена — в Палаці Потоцьких у Тульчині. Диригував феєрією Герой України, народний артист України Мирослав Скорик.