Державна Академічна чоловіча хорова капела України ім. Л.Ревуцького

12 березня Державна Академічна чоловіча хорова капела України ім. Л.Ревуцького. Художній керівник – Заслужений діяч мистецтв України ВОЛОДИМИР КУРАЧ.

Про колектив

Муніципальна академічна чоловіча хорова капела була створена у 1969 році. З 1977 року капела носить ім’я видатного українського композитора і музичного діяча, академіка Левка Ревуцького.

З 1984 року по травень 2009 року хором керував народний артист України Зиновій-Богдан Антків, активний пропагандист чоловічого хорового співу в Україні та за її межами. З травня 2009 по жовтень 2013 року художнім керівником та диригентом капели був — заслужений діяч мистецтв України Юрій Курач.

З жовтня 2013року хором керує – заслужений діяч мистецтв України — Володимир Курач.

Хор налічує 50 професійних співаків. При капелі працює камерний чоловічий ансамбль «Боян» (27 кращих виконавців).

Капела є колективом українського духовного, музичного і культурного відродження. Хор розшукує і виконує незаслужено забуту українську хорову музику: колядки, щедрівки, історичні, козацькі, чумацькі, рекрутські, стрілецькі, повстанські та інші народні пісні, старовинні канти, розспіви Києво-Печерської Лаври, твори багатьох українських композиторів.

У репертуарі хору окрім української музики є зразки слов’янської та зарубіжної церковної і класичної хорової музики, як a capella, так і в супроводі симфонічного оркестру. Серед них: «Реквієм» Л.Керубіні, опера-ораторія І.Стравінського «Цар Едіп», 13-а симфонія Д.Шостаковича, великі вокально-симфонічні твори на слова Т.Шевченка: Рапсодія « Думка» Л.Дичко, літературно-музичні вистав « Гайдамаки», «Гамалія», інтерпретація творів завжди яскрава та унікальна.

Колектив  концертує у багатьох країнах світу Болгарії, Польщі, Бельгії, Німеччині, Голландії, Іспанії, Португалії, Франції, Ізраїлі, Італії, Великобританії, є постійним учасником вітчизняних та міжнародних хорових фестивалів та конкурсів. В тому числі у травні 2010 року колектив посів І-е місце в категорії професійних хорів на ХХІХ Міжнародному Фестивалі Церковної Музики «Хайнувка 2010» (Польща).

Капела співпрацює з відомими симфонічними оркестрами та співає в кращих концертних залах  Європи, дає концерти на радіо та телебаченні.

За роки творчої діяльності  випустила більше 30-ти CD  в Україні, Бельгії,  Канаді, Австрії  Великобританії.

Україна, Київ, 01004, вул. Басейна, ½

Тел/факс: +380 (44) 235 1214, +380 (44) 234 5909

Email: kapela_rev@ukr.net;    revutsky-capela@mail.ru

revucky