Ансамбль танцю “Надзбручанка”

Свій творчий шлях ансамбль народного танцю „Надзбручанка” розпочав у 1959 році, першим керівником – постановником був Віталій Дяконов. Згодом склавши програму і отримавши статус професійного в 1961 році отримав постійну базу при Тернопільській обласній філармонії. Назву свою придбав від назви річки Збруч, яка протікає через усю Тернопільщину. Основу репертуару складають фольклорні танці Тернопілля, записані та поставлені заслуженим артистом України Олександром Данічкіним, який керував колективом впродовж 20 років.
Колоритний, повний гумору танець „Вихиляс”, жартівлива мініатюра „Свати”, хореографічна композиція „Весілля”, іскрометні „Чабани” та „Копіруш” впродовж 30 років не сходять зі сцени.
З 1985 по 1995 рік ансамблем „Надзбручанка” керував Юрій Пац, який збагатив концертну програму постановками нових танців, таких як „Надзбручанка”, жартівливий танок „Два дубки”, „Ґандзя”, а також український „Гопак”, який з давніх часів є еталоном української хореографічної культури.
За роки існування ансамблю танцю „Надзбручанка” змінилося багато поколінь артистів, всі вони внесли свій внесок у розвиток та популяризацію народного танцювального мистецтва краю.
За роки своєї діяльності колектив ансамблю дарував своє мистецтво глядачам від Карпат до Тихого океану, від Північного Норільська  до спекотного Ашхабада.
Ансамбль є лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів у Болгарії та Польщі, він чарував своїм мистецтвом глядачів Канади, Словаччини, Чехії, Німеччини.
Сьогодні оновлений молодим поповненням ансамбль народного танцю „Надзбручанка” продовжує дарувати радість мистецтва хореографії глядачам України та інших  країн.
Всі хореографічні композиції в репертуарі „ Надзбручанки” відрізняються постійним пошуком , емоційністю, колоритом народного гумору і високим професіоналізмом.
З 2013 року головний балетмейстер ААТ „Надзбручанка” – Віктор Конкульовський.