Ансамбль народної музики «Плай»

Клектив був створений восени 1994 року в м. Чернівці. Назва «ПЛАЙ» — означає українською і румунською мовами стежечку, пасовище у горах. Ансамбль складається з шести професійних музикантів.

Основними інструментами, на яких грають учасники ансамблю, є: скрипка, акордеон, цимбали, контрабас, кларнет, сопілка. В програмах використовуються також окарина, най, дводенцівка, тилинка, кавал, саксофон та різновиди сопілки. Крім гри на інструментах всі учасники ансамблю ще й співають.

Колектив грає фольклор характерний для півночі Буковини. Історично цей край склався як багатонаціональний, тому й фольклор Буковини дуже різноманітний та цікавий. Тут відчувається вплив і українського, і гуцульського, і румунського, і польського, і угорського фольклору, а також фольклору інших народів. Все це розмаїття відображено і в репертуарі колективу, який нараховує сьогодні біля ста п’єс та пісень. Якщо на початку своєї творчої кар’єри у репертуарі ансамблю було більше чистого фольклору, то з часом, репертуар став розширюватись, і музиканти почали включати в свої програми обробки фольклору, а також й авторські п’єси, написані в народному стилі. Останнім часом у репертуарі колективу з’явилася також ціла низка популярних класичних творів.

Дивлячись назад, можна сказати, що ансамбль плідно пропрацював всі ці роки. Творчими здобутками колективу за час існування можна рахувати декілька сот успішно проведених концертів, більшість, нажаль, за кордоном. Був здійснений запис двох CD, трьох аудіокасет, відеокасети та двох DVD.

Останні 5 років колектив знову у своєму першому складі з якого починав свій творчий шлях. Перший виступ ансамблю був восени 1994 р. Вже навесні 1995р. колектив здійснив свій перший виїзд за кордон. За ці роки ансамбль багато разів їздив з концертними програмами та на фестивалі до Франції, Німеччини, Люксембургу, Польщі, Голландії, Румунії. Виступи ансамблю завжди мають великий успіх.