13-19 травня 2018 ХVІ Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк

Вінницька обласна філармонія ім. М.Д. Леонтовича

м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7. Тел. (0432) 66-13-50

 

13-19 травня 2018

ХVІ Міжнародний фестиваль

ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк

                                                    

Прес-реліз

Від Аргентини до Китаю, від Бетховенських сонат до ‘Classic In Jazz’, від фортепіанних вечорів до балету — фестиваль класичної музики імені Чайковського та фон Мекк об’єднує під своїми прапорами відомих виконавців з восьми країн світу, довгоочікувані та несподівані програми і, звичайно, сотні глядачів, які також створюють неповторну атмосферу цього масштабного свята.

Фестиваль пройде 13-19 травня, щодня пропонуючи вінничанам нове наповнення традиційної форми.

Не порушуючи традицій, фест бере свій старт 13 травня в колишній садибі фон Мекк, сьогодні — музеї Чайковського, в Браїлові. Місцевих мешканців, гостей фестивалю та представників ЗМІ своєю новою програмою дивуватиме Академічний камерний оркестр “Арката”, солісти оркестру та артисти з Франції і Китаю.

На головному фестивальному майданчику дійство розпочнеться 14 травня концертом Симфонічного оркестру Вінницької філармонії, художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков. За диригентським пультом — уже знайомий вінницькій публіці харизматичний “танцюючий” аргентинський диригент Раміро Аріста, а в якості соліста виступить колишній вінничанин — концертмейстер Лозаннського камерного оркестру Олександр Грицаєнко. Вперше у Вінниці прозвучить концерт для скрипки з оркестром німецького композитора Германа Гьотца і, звичайно, музика Чайковського.
14.05 (понеділок) — КУПИТИ КВИТОК

Другий день фестивалю, 15 травня, присвячено фортепіанній музиці. Олег Полянський — один із українських піаністів-лауреатів Міжнародного конкурсу імені Чайковського. 25 років життя і роботи в Німеччині сформували його унікальний виконавський стиль, і сьогодні він є одним із найзатребуваніших піаністів світу, виступаючи як соліст з оркестрами та як камерний виконавець. Програму вечора можна назвати рафінованою і монументальною, адже вона об’єднала одного із Віденських класиків — Бетховена, і двох великих романістів — Шопена і Чайковського.
15.05 (вівторок) — КУПИТИ КВИТОК

16 травня вечір камерної музики в рамках фестивалю презентує Квартет гітаристів «Київ» — лауреат фестивалю «Гітара світу» (Франція). За четверть століття іменитий колектив об’їздив увесь світ, презентуючи оригінальний репертуар, до якого входить і класика, і сучасна музика, і, звичайно, оригінальні твори для гітари. Всесвітньо відомий аргентинський композитор і гітарист Хорхе Кардосо був вражений виступом ансамблю і подарував їм кілька творів, які вперше в Україні виконав квартет.
16.05 (середа) — КУПИТИ КВИТОК

Програма четвертого дня, 17 травня, стане особливим сюрпризом для глядачів фестивалю. Один із титульних колективів нашої держави — Біг-бенд Національного президентського оркестру — пропонує блискучі джазові інтерпретації відомих та улюблених класичних тем в програмі ‘Classic In Jazz’, яка уже викликала фурор у багатьох містах України під час великого турне оркестру. Тож вечір буде цікавим як для поціновувачів академічної музики, так і для любителів джазу. Крім вінничан програму почують мешканці Ямполя, Крижополя, Тульчина і Могилів-Подільського.
17.05 (четвер) — КУПИТИ КВИТОК

Урочисте закриття фестивалю, приурочене Дню Європи у Вінниці, відбудеться 18 травня у ВМДТ ім. М. Садовського. На особисте запрошення голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія хедлайнер фестивалю, Одеський Національний академічний театр опери та балету, вперше у Вінниці презентує балет «Дон Кіхот» (музика Людвіга Мінкуса, хореографія Маріуса Петіпа), який є одним із найпопулярніших в репертуарі балетних труп світу – через яскраву танцювальність, виразну мелодійність і ритмічне різноманіття його музичної основи, багатство і надзвичайну красу хореографічних форм і композицій, низку ефектних комедійних акторських партій.
18.05 (п’ятниця) — КУПИТИ КВИТОК

У самий же День Європи, 19 травня, в Храмі Діви Марії Ангельської відбудеться концерт органної музики у виконанні народної артистки Молдови Анни Стрєзєвої, постійної учасниці Міжнародного фестивалю “Музика в монастирських мурах”, відомої своїми блискучими імпровізаціями. Вникнути в історичний та культурний контекст появи творів, що увійшли до програм, слухачам допоможе досвідчений конферансьє — кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Верещагіна. Запрошення на концерт — в канцелярії Храму.   

 

Концерти фестивалю також пройдуть у районах області за меценатської підтримки народних депутатів України та за сприяння міських та селищних голів. 11 концертів відбудуться за участю Академічного камерного оркестру “Арката”, Камерного оркестру та солістів Тернопільської філармонії, Квартету дерев’яних духових інструментів “Гальярда”, Анастасії Ошаніної (сопрано, Франція), Чжао Цзиюань (бас, Китай) та солістів філармонії — народної артистки України Ірини Швець (сопрано), Наталії Лановенко (сопрано), Володимира Полторацького (тенор) та Йосипа Машталяра (баритон).

Уже п’ятий рік поспіль фестиваль проходить під гаслом “Мистецтво заради миру” — частину коштів, виручених від реалізації квитків, буде перераховано у Фонд підтримки учасників АТО.

Квитки на сайті afisha.vn.ua та в касах міста.

Вигідна пропозиція!!! Мультиквиток на чотири фестивальні концерти за акційною ціною — (14-17 травня) — КУПИТИ МУЛЬТИКВИТОК

 

Вартість квитків:

— квиток на концерти у філармонії (14, 15, 16, 17 травня) — 90,0 грн.

— мультиквиток на чотири концерти (14-17 травня) — 240,0 грн.

— квитки на балет “Дон Кіхот” (18 травня) — 150,0—250,0 грн.

Початок концертів:

— у залі філармонії о 18:30;

— у залі музично-драматичного театру ім. М. Садовського о 18:30;

— у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської о 20:00

Довідки за телефонами (0432)66-13-50, (0432)66-06-91 та за номером мобільного (093)027-75-70

Фестиваль проходить під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника та міського голови Сергія Моргунова.

Меценати фестивалю: Благодійний Фонд Володимира Продивуса, Концерн “Поділля”, Ювелірне підприємство “Мальва”. Партнери: Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Креативний простір “Артинов”. Приймають готелі “Південний Буг”, “Профспілковий”.

* Дирекція фестивалю залишає за собою право вносити зміни в програму

Фестиваль Чайковського афіша
Фестиваль Чайковського афіша